Restech - Čo ešte dokáže inteligentný dom?

Čo ešte dokáže inteligentný dom?

| streda, 23 august 2017 |
Napísal  Administrátor

Čo ešte dokáže inteligentný dom?

Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasujte)

To, že inteligentný dom dokáže monitorovať interiér a exteriér 24 hodín,7 dní v týžni a je chránený vysoko-citlivým alarmom všetci vedia.

 

O tom, že existuje režim Dovolenka, ktorý simuluje prítomnosť obyvateľov domu zapnutím audio-systému alebo zapínaním a vypínaním svetiel sme si hovorili v predchádzajúcom článku. Inteligentné inštalácie toho ale dokážu omnoho viac. Zabezpečia vám nielen bezpečnosť, ale dokážu vám uľahčiť život a dodať pocit výnimočnosti, pohodlia a luxusu.

Inteligencia ako pestúnka pre plačúce dieťa

Od vstávania ku dieťatku vás síce inteligentný systém úplne neodbremení, ale je obrovskou pomocou pri starostlivosti o malé dieťa. Zapne rozprávku alebo upokojujúcu hudbu, ktorá dieťa opäť uspí. Pre bezpečnosť dieťaťa je možné automaticky znížiť alebo úplne odstaviť prísun elektriny v elektrických zásuvkách alebo nastaviť bezpečnostný systém prepojený s postieľkou. Ten zaznamená zmenu tlaku/hmotnosti a automaticky spustí alarm pri vybratí bábätka z postieľky.

Automatické kŕmenie domácich miláčikov

Včera ste zabudli nakŕmiť rybičky a dnes sa budú vášmu štvornohému miláčikovi pred očami zjavovať šťavnaté stehienka, pretože musíte zostať v práci o tri hodiny dlhšie. S inteligentným systémom sa tento scenár stane minulosťou. Vaše domáce zvieratko dostane presné množstvo stravy v pravidelnom čase. Vy si môžete zatiaľ plniť pracovné povinnosti alebo sedieť na káve s priateľmi.

Inteligentným systémom proti počasiu

Inteligentný systém si hravo poradí aj s vodou, či už ide o automatickú závlahu, napustenie vody v bazéne alebo reakciu na dážď. V prípade, že ste nechali v prázdnom dome otvorené okno a spustí sa silný dážď, inteligentný systém vyhodnotí situáciu a okno zavrie. Podobne postupuje aj pri automatickom polievaní trávnika. Ak prší alebo je pôda vyhodnotená ako dostatočne zavlažená, automatická závlaha sa nespustí.

Pohodlie zopár kliknutiami

Je desať hodín večer. Vaše dieťa sedí pri počítači, napriek tomu, že by malo už spať a vy by ste si najradšej napustili teplú vaňu? S inteligentným systémom zvládnete všetko pár kliknutiami. Diaľkové vypnutie wifi pripojenia, ovládanie svetla z ktorejkoľvek miestnosti, napustenie teplej vody do vane, vykurovanie vody v bazéne alebo zapnutie vírivky sú iba veľmi malou ukážkou toho, čo inteligentný systém dokáže.

Prečítané 5237 krát Naposledy upravené: štvrtok, 24 august 2017