Restech - Inteligentný dom a výpadok elektriny?

Inteligentný dom a výpadok elektriny?

| nedeľa, 02 júl 2017 |
Napísal  Administrátor

Inteligentný dom a výpadok elektriny?

Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasujte)

V tomto článku vám odpovieme na otázky spojené s inteligenciou bývania a prerušením dodávky elektrickej energie.

 

O inteligentných domoch ste už počuli. Dokonca zvažujete nainštalovanie takéhoto systému inteligentnej elektroinštalácie do vášho nového domova. Napriek tomu je jedna vec, ktorá vás od pohodlného systému automatizácie odrádza. Je ňou strach z toho, že váš dom sa stane v prípade výpadku elektriny úplne nezabezpečený. Je to ale skutočne tak? My vám odpovieme na otázky spojené s inteligenciou bývania a prerušením dodávky elektrickej energie.

Ako sa zachová inteligentný dom v prípade výpadku prúdu?

Toto je jedna z najbežnejších otázok, s ktorou sa pri realizácii inteligentnej inštalácie stretávame. Odpoveď je jednoduchá. Váš príbytok s inteligentnou inštaláciou sa v takomto prípade správa úplne rovnako, ako ktorýkoľvek iný dom.

Dostanem sa v prípade výpadku do domu?

Samozrejme dostanete. Inteligentný dom je vybavený oknami alebo dverami, ktoré sú síce napojené na elektronický systém ochrany, no majú zabudované aj klasické kľučky a zámky. Vďaka tomu sa nemusíte obávať, že sa v prípade prerušenej dodávky elektrickej energie váš dom premení na nedobytnú pevnosť.

Znamená to teda, že môj inteligentný dom bude rovnako nezabezpečený ako ten bez systému inteligentnej inštalácie?

Nie tak úplne. Aj keď sa po vypadnutí prúdu stáva inteligentný dom obyčajným príbytkom, zachováva si svoje štandardy. Napriek tomu, že osvetlenie, audio-systém alebo klimatizácia budú nefunkčné, zabezpečovacie zariadenie je napojené na zálohované napájanie. Ďalšou výhodou je aj SMS správa alebo e-mail s informáciou o výpadku alebo poruche, ktorý vám systém pošle.

Prečítané 4177 krát Naposledy upravené: piatok, 14 júl 2017