Restech - Bezpečnosť na najvyššej úrovni

Bezpečnosť na najvyššej úrovni

| piatok, 18 august 2017 |
Napísal  Administrátor

Bezpečnosť na najvyššej úrovni

Ohodnoťte tento článok
(1 Hlasujte)

Inteligentné zabezpečovacie systémy sú vysoko prispôsobiteľné. Sú k dispozícii v dvoch variantoch. Prvá, menej spoľahlivá, je sada bezpečnostných systémov, ktorú dokáže svojpomocne uviesť do prevádzky ktorýkoľvek zručný používateľ. Druhou je profesionálna inštalácia, ktorá sa inštaluje prevažne pri výstavbe domu a jej montáž je potrebné prenechať na odborníkov. My sa spolu pozrieme na základné bezpečnostné prvky druhého typu inštalácie, určeného pre náročných klientov.

 

Kamerové systémy

Jedným zo spôsobov zvýšenia bezpečnosti v inteligentnom dome je kamerový systém. Vďaka nemu je možné obydlie sledovať bez prestania až 24 hodín/7 dní v týždni. Otočné kamery zabezpečia 360° monitoring, reagujú na pohyb a sú napojené na bezpečnostné zložky alebo súkromnú bezpečnostnú službu.

Alarm

Alarmy majú technologicky prispôsobené čidlá a senzory, ktoré sa po kvalitnom a presnom naprogramovaní nemýlia. Tak vám nehrozí falošný poplach, ktorý by vás vystrašil. Ich výhodou je možnosť vypnúť a zapnúť zabezpečenie ľubovoľného poschodia alebo miestnosti. Vďaka tomu môžete mať zabezpečené spodné poschodie domu, zatiaľ čo vy pokojne spíte na tom vrchnom. Nemusíte sa báť ani spustenia alarmu domácim miláčikom. Správne nainštalovanie systému si s týmto problémom ľahko poradí.

Kontrola požiaru

Hlavnou súčasťou rozsiahleho systému pre kontrolu požiarov (elektrickej požiarnej signalizácie EPS) sú senzory, ktoré sú inštalované v troch rôznych prevedeniach ako dymové, tepelné alebo svetelné. Tie rozoznajú prítomnosť dymu, náhle výrazné zvýšenie teploty alebo blikajúce svetlo, vyskytujúce sa pri horení. Spustia alarm, ktorý dá znamenie nielen vám, ale aj hasičskej záchrannej službe.

Kontrola domu na dovolenke

Prítomnosť v dome simulovaná náhodným vypínaním a zapínaním svetiel alebo zmenou polohy žalúzií už nemusí byť prácou pre suseda. Inteligentný bezpečnostný systém si hravo poradí nielen s tým. Prečítajte si náš predchádzajúci článok o režime “Dovolenka”, v ktorom sme vás podrobne informovali o jeho funkciách a využití.

Nespoliehajte sa na sady “do-it-yourself”. Zverte svoju bezpečnosť plnohodnotným nastaveniam, ktoré zahŕňajú profesionálnu inštaláciu a 24 hodinový monitoring s prepojením na bezpečnostné zložky.

Prečítané 4681 krát Naposledy upravené: štvrtok, 24 august 2017